Різноманіття форми керамічної черепиці

14461416741_5e20b6c6e5_kВ продовж багатьох століть форма керамічної черепиці зазнала чимало модифікацій. На ранніх стадіях це були моделі плоскої форми з поганою геометрією та відсутніми замковими з’єднаннями. Зразки такої покрівлі археологи знаходили в Єгипті . Датуються вони 3 тисячоліттям до н.е. В період Античної Греції популярності набувають криволінійні форми. В цей час з’являється черепиця «монах-монашка», романська.

В середні віки у великих містах дахи мали накриватись тільки керамічною черепицею, що було закріплено законодавчо. Оскільки в той час великою проблемою були часті пожежі, які винищували цілі квартали. Кожен власник будівлі хотів чимось вирізнитись, з’являться нові форми черепиці, а саме: серцевидна, пазова, «бобровий хвіст».

Винайдений в ХІХ столітті револьверний прес дав можливість забезпечити рівну геометрію виробам та різноманіття форми. Бажання використовувати черепицю на дахах складної конфігурації спонукало більшість компаній виробників розробити замкові з’єднання підвищеної щільності, що запобігало задуванню сухого снігу чи потрапляння бокового дощу в під покрівельний шар. Така модифікація забезпечила герметичність покрівлі.

В наш час набувають популярності будівлі сучасного дизайну й відповідно покрівельний матеріал також має відповідати даним вимогам. Керамічна черепиця плоского формату забезпечує відповідне візуальне сприйняття й використовується не тільки на даху, але й на фасаді.

Різноманіття форми покрівельного матеріалу дає можливість вибрати індивідуальний стиль будинку. Не варто забувати, що використання тої чи іншої черепиці залежить від форми даху.