Покрівельний сланець

Покрівельний сланець - тільки якісні товари на сайті PriorBud

Сланцева покрівля являється однією з найбільш довговічних та вишуканих. Протягом багатьох століть вона не втрачає актуальності та надає особливої автентичності будь-якій будівлі. Значну популярність сланець отримав в аристократів середньовічної Європи, чиї замки й заміські будинки покриті саме цим матеріалом. Навіть сьогодні ми можемо спостерігати ці шедеври архітектури.
Формування сланцевих порід це довготривалий та складний процес. Завдяки метаморфічним процесам та великому тиску ущільнена глина набула нових фізичних властивостей. Неабияка міцність повздовжніх волокон матеріалу та низьке водопоглинання дозволяє витримувати значні експлуатаційні навантаження. Покрівельний сланець може мати різні кольори, починаючи від темно-сірого й червонуватого і закінчуючи зеленкуватим. Під час замовлення матеріалу на дах чи фасад слід врахувати, щоб поставки здійснювались однією партією, оскільки при доборі може виникнути різниця відтінків.
Найкращі родовища покрівельного сланцю знаходяться на території сучасних Іспанії та Німеччини. Добувається ця порода шахтним або відкритим способом, що залежить від глибини залягання пласту. В процесі виробництва здійснюється строгий контроль якості матеріалу, що повинен виключати матеріал з вмістом вапна, окисленої руди чи сірки. Небажані включення можуть призводять до руйнування плитки в процесі експлуатації.

Покрівельний сланець – міцність даху, подарована природою

Коли ми зводимо будинок для себе, ми хочемо, щоб в ньому жили і наші діти. Тому, використовуємо все найкраще: аби витримав фундамент і стіни, не погнили вікна та не продірявіла стеля. Та все має свій термін придатності. Вікна прийдеться міняти за десяток років, підлогу теж, стіни доведеться фарбувати кожен десяток. Тільки покрівлю можна не міняти, вона всі 200 років прослужить. Думаєте, що це – фантастика? Реальність, якщо ви знаєте, що таке покрівельний сланець.

Сланцева покрівля. Історія

Майстри називають сланець покрівельний просто «шифером». Будівельний матеріал придумали далеко не сьогодні і важко уявити, що він – ровесник нашої планети. Це – дар природи, а саме – каміння гірської породи. Кожен шмат каменю обробляли вручну, аби він набув певної форми. Це була важка праця. Сьогодні процес виготовлення сланцевої покрівлі далеко не простий і легкий. Проте, цьому матеріалу довіряють тисячоліттями. І не дарма.

Дах зі сланцю. Переваги

  • витримує різну температуру. Чи за вікном мете завірюха і морози досягають критичної мінусової позначки, чи сонце безжально пече, покрівля зі сланцю все витримає. Природа «подарувала» їй унікальний склад, який стійкий до будь-якої погоди та температури.
  • зберігає колір. Часом, під впливом яскравих сонячних променів, ультрафіолету, дощів покрівельні матеріали втрачають яскраві кольори. Вам, мабуть, доводилося бачити, як колись яскраво-червона покрівля за кілька років перетворилася на бліду і сіру. Зі сланцевою покрівлею такого не трапиться. Знову ж таки, природній склад дозволяє зберігати колір.
  • витримує велике навантаження. Не всі покрівельні матеріали є достатньо міцними. Під навалами снігу, наростами льоду не кожен матеріал здатен зберегти свою форму. Деформації бувають майже непомітними, але з часом вони «дають» про себе знати. Дах зі сланцю витримує не просто кілограми снігу, а його тони. Майстри підтверджують.
  • естетично виглядає. Покрівельний сланець має багату історію, його використовували тисячі років тому і сьогодні він додає покрівлям «нотку» старовини, елегантності та вишуканості.
  • Довговічність. Погодьтеся, 200 років – це «солідна» цифра.

Монтаж сланцевої покрівлі

Найпопулярнішими видами монтажу покрівельного сланцю є: укладка квадратами, монтаж прямокутниками і укладка плити на плиту. Це так звані: французький, англійський і німецький методи.

Сланцева покрівля ціна

Сланцева покрівля. Купити її можна від 2000 гривень за квадратний метр. Все залежить від розміру плити, її кольору та виробника.

Рейтинг: 5 / 5 (Відгуків: 5)