Види покриття в керамічній черепиці

4516869331_2afd3bdc9e_oЛюдина з давніх-давен прагнула до вираження своєї індивідуальності. Це правило не оминуло й керамічну черепицю. Ще в Античній Греції почали використовувати додаткові покриття, що наносили на глиняну основу перед випалом. Це дало змогу розширити кольорову гаму серед кераміки. З’явилось матове покриття ангоб, а також глянцеве – глазур. Зовнішній шар ніс не тільки візуальний характер, а й змінював фізичні властивості виробу.

Ангоб – це однорідна суміш з глини, оксидів металів та води, що наноситься на суху заготовку перед випаленням. Під дією високих температур формується матове покриття, що закриває грубу структуру глиняної основи. В залежності від вмісту тих чи інших оксидів металів утворюються різні кольори. Для того, щоб поєднання ангобу і керамічної основи було найміцніше необхідно, щоб сировина було з одного і того ж кар’єру. Дотримання температурного режиму разом з відповідними складниками визначає якість готового виробу.

Глазур – це склоподібна маса, яка наноситься на підготовлену заготовку й після випалення утворює глянцеве покриття. Цей зовнішній шар є повністю водонепроникним та забезпечує рівномірний і насичений колір.

Керамічна черепиця – це покрівельний матеріал термін служби якого становить понад 100 років. Основний вплив на тривалість експлуатації матеріалу має сировина, процес формування, якість випалу. Під час вибору кольору чи типу покриття потрібно керуватись тільки зовнішніми факторами, що дозволять завершити цілісну композицію будинку. В більшості виробників гарантія на покриття становить 30 років.