Покрівельні роботи

Покрівельні роботи - ПріорБуд

Покрівельні роботи – краса вашого будинку на довгі роки

Покрівельні роботи – справжня мука для кожного господаря. Все починається з малого і купи запитань: «які ціни на покрівельні роботи сьогодні?», «де знайти покрівельну компанію?», «як правильно зробити монтаж даху?» і т. д. Сьогодні на ринку вибір величезний, але це не означає, що всі пропозиції якісні та відповідають своїй ціні.

Як обрати покрівельні матеріали та не помилитися?

Найперше, з чого варто починати вашу роботу, це – розуміння того, що ваша покрівля, насамперед, має бути міцною. Адже, саме ця конструкція має витримувати велике навантаження, погані погодні умови: дощі, зливи, град, тощо. Міцна покрівля даху залежить напряму від матеріалів, які ви виберете. Покрівельні роботи виконані якісно і з доброго матеріалу мають забезпечити герметичність, морозостійкість, захист від ультрафіолету, міцність, хорошу звукоізоляцію. Якщо всі ці критерії виконані при монтажі покрівлі, то вона прослужить вам довгі роки.

Якими бувають покрівельні матеріали?

Покрівельні матеріали представлені сьогодні на ринку в різноманітних варіантах. Мода міняється чи не щороку і господарі намагаються йти слідом за нею. Сьогодні архітектори виділяють дві найпоширеніші та найпопулярніші види покрівель це – покрівлі з нахилом та покрівлі плоскі. Але такі покрівельні матеріали як: металочерепиця та керамічна черепиця не виходять з моди уже роками. Тому, господарі обирають між цими двома типами матеріалу.

Розберемось яка різниця між металочерепицею та керамічною черепицею? Насправді, неозброєним оком важко відрізнити одну від іншої. І тим, хто нічого не тямить в покрівлях, різниця буде непомітною. Та відмінності є і ховаються вони у характеристиках матеріалів.

Металочерепиця доволі легка, натомість керамічна – важка і вона потребує облаштування міцного даху. Металочерепиця доволі дешева, її колірна гамма набагато більша, ніж у «суперниці», вона легка при монтажі. Єдиний мінус – це недовговічність елементів кріплення, які з часом можуть протікати, сохнути та зношуватися. Керамічна черепиця дорожча, але зносостійкість значно краща. Вона привабливіше виглядає, та має прекрасну шумоізоляцію.

Виробники, як правило, гарантують, що керамічна черепиця прослужить вам 15-20 років. Насправді господарі стверджують про всі 30, а то й більше років. Термін слугування металочерепиці всього на 5 років менший. Знову міняти покрівлю вашого будинку найшвидше прийдеться через 10 років після покрівельних робіт.

Вартість покрівельних матеріалів та ціни на монтаж

Розцінки на покрівельні роботи сьогодні «кусаються». Принаймні, так стверджують господарі. Та компаній, які займаються даним видом послуг сьогодні вдосталь. Інтернет гудить повідомленнями: «покрівельні роботи під ключ», «покрівля під ключ», «покрівельні роботи київ», «покрівля київ», тощо. Вибирати є з кого та чого.

Отже сьогодні ціни на монтаж покрівлі у Львові та Києві коливаються від 50 і до 250 гривень за метр квадратний. Все залежить від того, який у вас об’єм роботи та які матеріали ви будете використовувати. Найдешевше обійдуться роботи на плоских покрівлях – від 65 грн за метр2. Вартість покрівельних робіт дешева і при монтажі металочерепиці.

Покрівельні роботи та їх вартість напряму залежать і від тієї компанії та команди, яку ви обираєте. Економити на таких роботах не варто, адже фірми, які на ринку не один рік дають вам гарантію на свою роботу та офіційні документи, чого не скажеш про найманих працівників аматорів.

«Покрівельні роботи ціна», «покрівля даху ціна», «монтаж покрівлі ціна», «прайс лист на покрівельні роботи», «прайс на покрівельні роботи», «покрівельні роботи розцінки», «монтаж покрівлі ціна за м2» – такими запитами щоденно засипають пошукові запити користувачі інтернету, які зіткнулися із зовнішнім ремонтом будинку.

Ось кілька порад господарям, яких чекають покрівельні роботи:

  • Оцініть «вміст» свого гаманця. З цього розрахунку обирайте матеріали для покрівлі. Насправді, як стверджують експерти, зносостійкість жодної черепиці, з чого вона б не була, не вдалося дослідити достеменно, як і точні терміни її придатності.
  • Звертайтеся тільки до перевірених компаній, які займаються монтажем покрівлі. Зекономити ви завжди встигнете, а на всі 100% проконтролювати роботу бригади вам навряд чи вдасться. Тому, в таких випадках є офіційні документи виконаних робіт, які надають компанії з досвідом.
  • Не беріться за монтаж покрівлі самостійно! Навіть, якщо ви вважаєте себе майстром «на всі руки». Насправді, покрівельні роботи – клопітка, важка та доволі небезпечна робота, яка потребує залучення фахівців із досвідом. Як показує практика, покрівлі, які монтували господарі власноруч мали значно гіршу зносостійкість та витривалість до погодних умов. І це в жодному разі, не через погану якість покрівельних матеріалів. Все, через неправильне встановлення.

Основні поняття

Верхня огороджувальна конструкція, що захищає будівлю від впливу зовнішніх факторів називається дахом. Вона складається з несучої частини, дерев’яний або металевий каркас на який згодом укладається покрівельний матеріал. Ця конструкція повинна витримувати не тільки постійні навантаження від своєї ваги, а також змінні. До цих факторів відносяться снігові, вітрові навантаження, що розраховуються в залежності від регіону розташування об’єкту й додаткові експлуатаційні. Конструктор на етапі проектування закладає ту чи іншу систему для того, щоб дах прослужив якомога довше, враховуючи при цьому усі необхідні параметри. Не менш важливим фактором в тривалості експлуатації будівлі відіграє вибір покрівельного матеріалу, що має відповідати певним вимогам. В першу чергу він має забезпечувати повну герметичність, морозостійкість, корозійну стійкість, міцність, низьке водопоглинання, високу шумоізоляцію, не піддаватись впливу ультрафіолету. Дотримуючись цих критеріїв отримаємо надійних дах на багато років.

В сучасній архітектурі, окрім високих експлуатаційних характеристик не менш важливу роль відіграє форма. В переважній більшості в котеджному будівництві зустрічаються скатні покрівлі з нахилом більше 50. Тенденції останніх років показують, що все більшою популярністю користуються будинки сучасного планування з плоским дахами до 2,50. Не варто забувати, що при виборі покрівельного матеріалу потрібно керуватись не тільки його зовнішнім виглядом, а також технічними характеристиками. Для прикладу керамічна черепиця окрім рекомендованого кута нахилу за якого вона може використовуватись має й мінімальний граничний. Ці параметри визначаються відповідно до типу замкових з’єднань і її форми. Найчастіше це кути в межах 300-400, проте в окремих випадках може застосовуватись при 100. Такого показника можна досягнути завдяки монтажу додаткової водонепроникної покрівлі. Застосування рулонних матеріалів є найбільш економічно виправданим й довговічним при кутах до 2,5%. Не варто забувати, що в залежності від конфігурації даху залежить й величина додаткових навантажень. На покрівлях з крутим нахилом сніг не затримується і його здуває, на відміну від пласких, де він постійно затримується. Для відведення води з будівель використовують системи з використання ринв і труб, переріз яких розраховується відповідно до площі.

Висоту горішнього поверху зазвичай визначають відповідно до зручності побутових потреб й можливості безперешкодного огляду найважливіших вузлів дахової конструкції. Часто для ефективного використання житлової площі горища передбачають мансарду. Для комфотного проживання потрібно забезпечити надійну тепло і гідроізоляцію. При цьому потрібно використовувати не менше 20см утеплювача й мембрану високої щільності й паропроникності.

Несуча конструкція даху складається з крокв і обрешітки. Деревина при цього використовується не нижче другого сорту. Довжина крокв не повинна перевищувати 6,5м. Кріплення здійснюється за допомогою зарізів або металевих засобів. Для того, щоб рівномірно розподілити навантаження крокв на стіни будинку, по периметру монтуються брус великого поперечного перерізу. Перед вкладанням цього елемента необхідно забезпечити гідроізоляцію деревини від стіни за допомогою руберойду.