Водостічні системи

Водостічні системи - тільки якісні товари на сайті PriorBud

Для відведення дощових опадів з даху будинку потрібно використовувати надійну водостічну систему. Вона повинна не тільки виконувати свої прямі функції, але й забезпечувати прекрасний візуальний вигляд, підкреслювати контури покрівлі. На ринку будівельних матеріалів присутні чимало виробників водостічних систем, що пропонують свою продукцію. В першу чергу вони різняться між собою матеріалом виготовлення, а саме: пластик, сталь, мідь, титан-цинк. Відповідно до якості сировини, що безпосередньо впливає на термін експлуатації, формується ціна.

Суха покрівля – надійні водостічні системи

Проливні і затяжні дощі, грози та навіть град для нас сьогодні звичне явище. Така погода притаманна не тільки навесні, дощить без зупинки і влітку. Клімат міняється, нічого не поробиш. Та добре, коли капає надворі, а коли ллє з даху і протікає стеля? Гіршого лиха для вашої оселі годі й придумати. Тому, коли починаєте братися за перекриття даху, одразу поміркуйте про водостоки.

Якими мають бути водостічні системи?

Водостоки для даху виконують одну важливу функцію – захищають вашу покрівлю від води та протікання. Та на цьому їх роль не має закінчуватися. Система водостоку даху має бути і достатньо привабливою за виглядом та доповнювати інші елементи покрівельних матеріалів. Водостоки мають прикрашати контури покрівлі. Ідеально, якщо вони не відрізнятимуться за кольором з черепицею.

Види водостічних систем

Перед тим як купити водостічну систему, треба розрізняти їх види, та знати, що саме вам потрібно.

Найперше за чим відрізняються водостоки це – матеріал, з якого вони виготовлені. Це може бути:

  1. Сталь
  2. Титан-цинк
  3. Мідь
  4. Пластик

Не важко здогадатися, що й ціна водостоків для даху залежить від їх складу. Та й міцність від матеріалу залежить напряму. Пластикові сьогодні, на диво, є найпопулярнішими. Але тут питання ціни. Найміцнішими вважають металеві та мідні водостоки для даху.

Металеві та мідні водостічні системи не так легко піддаються сонячним променям. Їх колір не вигорятиме швидко, при шаленій спеці вони не плавляться. Хоча водостоки з пластику (ПВХ) сьогодні виготовляють доволі якісно, все ж за довговічністю вони поступаються іншим. Та й сонце не так люблять. Шумоізоляція краща у пластикових, при монтажі вони теж мають перевагу над іншими водостоками. Пластику не страшна корозія, а метал не горить. Тому, мінуси та переваги є у кожної водостічної системи.

Гарантія водостічних систем

Довше «житимуть» металеві водостоки. Виробники говорять про мінімум 15 років служби. Пластикових – на 5 менше, всього 10.

З якого покрівлею поєднувати водостоки?

До металочерепиці пасують металеві водостічні системи, до керамічної часто підбирають пластик. Хоча загальних правил, насправді не існує. Тут справа у кольорі. Головне – підібрати подібний тон.

Монтаж водостічної системи

Купити водостоки для даху просто. Простий і легкий їх монтаж. Якщо повністю міняти покрівлю самостійно не рекомендують, то встановленням водостоків господарі займаються самі.

Ми перелічимо найпоширеніші помилки при монтажі, це зможе вам допомогти в роботі.

  1. Неправильна відстань між кронштейнами. Вона не має перевищувати 60-ти сантиметрів. Через це у спеку може провиснути жолоб.
  2. Якщо ви зафіксували хомути труб надто міцно, то пластик не зможе розширятися при зміні температури, а йому це необхідно. Це призведе до забиття водостічної системи.
  3. Монтувати водостічні труби треба зверху вниз, а не навпаки, щоб труби згодом не протікали місцями.

 

Довговічність водостічних систем

Навіть, якщо ви дотримувалися всіх вимог, уважно читали інструкцію, чи звернулися до фахівців і самі не займалися монтажем водостоків, це зовсім не означає, що проблем із системою у вас не буде. З роками водостоки забиваються, протікають, деформуються та втрачають колір. А все тому, що потребують постійного догляду та періодичної чистки.

Як доглядати за водостоками?

  1. Промивайте хоча б двічі на рік ваші водостоки. Вони забиваються сміттям, листям та іншим непотребом. У цьому вам стане в нагоді звичайний шланг з водою.
  2. Облаштуйте на покрівлі снігозатримувачі. Вони продаються в будівельних магазинах, легко встановлюються і без проблем. І з легкістю захищатимуть ваш дах від обвалів снігу взимку.

Вартість водостоків

Купити водостічну систему можна у того ж виробника, де ви замовляєте покрівлю. Там вам підберуть потрібний колір та розмір. Ціна водостоків починається від 120 гривень. Ціну водостічної системи повністю вирахувати важко. Все залежить від багатьох факторів. Водостоки купити можна як у будівельних магазинах, так замовити в інтернет-постачальників. Ціни на водостічні системи і там, і там – однакові. Ціна на монтаж водостічної системи починається з 60 гривень за метр погонний. Водостічні системи купити можна одразу при придбанні всіх інших матеріалів для покрівлі. Тоді монтажні роботи для вашого даху у комплексі обійдуться дешевше.

 

Рейтинг: 5 / 5 (Відгуків: 4)