Клінкерна цегла. Технологічні засоби кладки

fasad2klinker1.Анкери

1.1. Матеріал. Розташування анкерів
Проектування стінних конструкцій слід виконувати таким чином, щоб під впливом різного роду факторів вони відповідали найвищим вимогам. Потрібно використовувати тільки перевірені роками матеріали. Для виготовлення анкерів, найбільшим чином підходить нержавіюча сталь. Вона не піддається дії корозії та забезпечує відповідну міцність. Анкери виготовлені з сталі, яка покрита захисним шаром (оцинковка, полімерне покриття) порівняно недовговічні. Під час виконання будівельних робіт зовнішній шар можна пошкодити, що приводить до виникнення корозії.
Фасад постійно перебуває під дією вітрових навантажень, а також значних температурних коливань. Матеріал повинен компенсувати їх дію, володіючи при цьому достатніми пружними характеристиками. Надто твердий анкер може привести до появи тріщин на фасаді. Ще одна причина чому він не може бути великої товщини. В середньому цей показник становить 3-4мм.
Розташування анкерів залежить від багатьох параметрів й визначається конструктором згідно проекту. В 99% випадків це 5шт на 1м2 площі фасаду. У випадку висоти будинку понад 5 поверхів їх кількість слід збільшити до 7шт на 1м2. Заглиблення анкера в несучу конструкцію в середньому становить 60-80мм. Їх розміщення по горизонталі здійснюється кожні 50см і по вертикалі що 40-45см. Кожен ряд повинен виконуватись зі зміщенням по відношенню до попереднього. Навколо віконних або дверних отворів анкери розміщуються лінійно по 3шт на 1пог.м.

14773-11.2. Види анкерів

Розрізняють два основних типи анкерів: закладні, послідуючого монтажу. Перший тип поділяють на анкери: для звичайних швів (тип L), для тонких швів (тип PK). Простота монтажу є основною перевагою таких засобів кріплення. У випадку невідповідності висоти елемента несучої стіни по відношенню до фасадного (шви знаходяться на різних висотах) потрібно здійснити відгинання анкера.
Другий тип кріплення використовується у випадку попередньо зведеної несучої стіни або конструкції (монолітна стіна), що не дозволяє використовувати перший тип. Анкера послідуючого монтажу поділяють на забивні і вкручувальні. В залежності від стінового матеріалу застосовують різні види дюбелів. У випадку застосування додаткового утеплювача використовують прижимні кружки. Вони забезпечують прилягання мінеральної вати до стіни, а також протидіють осіданню конденсату.

14774-12. Вентиляційні коробки

2.1. Матеріал. Застосування

Вентиляційно-осушувальні коробки використовуються на фасадах з клінкерної чи облицювальної цегли. Вони сприяють відведенню конденсату. Виготовляються коробочки із спеціально розробленого полімера (ABS). Вони мають прямокутну форму та єдиний розмір 11х6х1,1см. Даний продукт відповідає стандарту якості ISO 9002. Проникненню у внутрішню конструкцію стіни комах і гризунів запобігає сітка.
Коробки розміщають у кожному другому третьому вертикальному шву між цеглинами. Додатково їх розташовують знизу і зверху віконних отворів з кроком 1м. Правильний монтаж забезпечується завдяки маркуванню «вверх» і «перед». Потрібно слідкувати, щоб при кладці цегли, розчин не попадав у вентиляційні отвори . У випадку, якщо висота фасаду перевищує 6м, слід розмістити додатковий ряд коробок на половині висоти фасаду. Правильне розташування вентиляційних елементів сприяє відведенню вологи та запобігає утворенню грибка в утеплювачі.

50493. Отвори в фасадах з клінкерної цегли

3.1 Отвори в системі Murfor

Система Murfor представляє собою дві паралельні арматури, що зв’язані між собою третьою. Вона вигнута у формі синусоїди. Матеріалом для виготовлення даної системи служить оцинкована сталь. Її ширина становить від 30 до 280мм. Так як Murfor призначена для підсилення кладки, вона закладається прямо в горизонтальний шов. Для запобігання корозії розчин має закривати її з кожної сторони мінімум на 2,5см. Максимальна довжина отвору, яку може перекрити система Murfor становить до 2м. В залежності від типу кладки цегли на вікнами чи дверми використовуються різні варіанти хомутів. Перед монтажем перемички необхідно змонтувати опалубку, яка повинна стояти мінімум 14 днів.

Основні моменти монтажу:

– мінімальне обпирання арматури Murfor повинно складати не менше 25см,
– для зняття напружень систему потрібно змонтувати в два ряда,
– хомути закладаються в кожному вертикальному шві при кладці цегли горизонтально і в кожному третьому при кладці на торець,
– обов’язково хомути повинні бути закладеними в крайніх швах отвору.

50503.2 Отвори на консолях

У випадку, якщо довжина отвору перевищує 2м рекомендовано використовувати консолі з нержавіючої сталі. Вона складається з хомутів, що кріпляться безпосередньо до несучої стіни й кутника. В залежності від місця застосування й необхідного типу з’єднання вони можуть мати різну форму. Згідно стандарту, консолі кріпляться безпосередньо до залізобетонних елементів будинку, за допомогою хімічних анкерів. Додатково для різних типів кладки цегли використовуються кілька типів нержавіючих хомутів.

Фасад з клінкерної чи облицювальної цегли потребує додаткових засобів, що сприятимуть його правильному функціюванню. Тільки перевірені роками матеріали й кваліфікований монтаж забезпечуватимуть довговічність всієї конструкції.