Керамічні блоки Porotherm. Oсобливості кладки

16234657231_4a0dc85c60_oВ наш час все більшої популярності набувають високі технології, які вплинули на всі сфери людської життєдіяльності. Вони дають можливість підвищити точність, якість, швидкість процесу виробництва. Концерн Wienerberger являється одним з лідерів впровадження таких рішень, застосовуючи тільки передові технології в сфері будівельної кераміки. Великоформатні керамічні блоки Porotherm – це енергоефективний стіновий матеріал, що зберігає тепло в будинку та сприяє природній вентиляції повітря. Для правильного функціювання стіни необхідно дотримуватись правил монтажу та використовувати відповідні інструменти.

1. Перший поверх будівлі

Найбільш поширеним в малоповерховому котеджному будівництві є стрічковий фундамент. Його глибина має бути більшою, ніж глибина промерзання, що визначається відповідно до регіону. Для протидії капілярному підсосу вологи слід подбати про надійну гідроізоляцію, використовуючи перевірені матеріали. Також необхідно прослідкувати, щоб вертикальна гідроізоляція стін з’єдналась з горизонтальною ізоляцією підлоги. Це забезпечить захист будинку від шкідливого впливу вологи. Не менш важливим фактором є теплоізоляція фундаменту й підлоги. Для запобігання промерзання висота утеплення, має становити 1м нижче рівня підлоги. В цьому випадку зазвичай використовується екструдований пінопласт, що є повністю гідрофобним матеріалом. По всій площі підлоги, також необхідно передбачити утеплення. Такі заходи дозволять зменшити загальні тепловтрати будинку на 10%.

6497870635_0b259d62a6_o2. Види стін в системі блоків Porotherm

Асортимент керамічних блоків Porotherm дозволяє зводити різноманітні конструкції стін: одношарові, двохшарові, трьохшарові. Вони забезпечують високу міцність та енергоефективність. Однієї з найбільш важливих характеристик стіни – це показник термічного опору. Для України, в залежності від регіону він становить від 2,8 до 3,3м2К/Вт. Забезпечити відмінні характеристики одношарової стіни здатні наступні моделі блоку: Porotherm 44 Eko+, Porotherm 44, Porotherm серії T і Klima. Додатково надається можливість вибору каліброваних блоків різних розмірів в системі Profi й Dryfix, що дозволяють кладку з товщиною шва до 1мм. В результаті отримуємо однорідну керамічну стіну та відсутність мостиків холоду.

Для облицювання одношарової стіни з блоків Porotherm в окремих випадках використовують клінкерну цеглу. Кладку здійснюють як паралельно, так і після зведення несучої конструкції, використовуючи при цьому спеціальні кріпильні засоби. Обов’язковою умовою є вентиляційний прошарок, що забезпечує відведення конденсату.

Двохшарова стіна передбачає додаткове утеплення блоків Porothem, що не здатні забезпечити достатні показники теплоізоляції. Така конструкція є порівняно дорожча та складніша у виконанні в порівнянні з одношаровою. Її перевага полягає в зменшенні вимог до фундаменту та збільшенні житлової площі приміщень. В залежності від товщини утеплювача регулюються необхідні характеристики.

Трьохшарова конструкція стіни є однією з найбільш складних у виконанні. Вона передбачає несучу частину , утеплювач та монтаж облицювального матеріалу з відповідним вентиляційним прошарком в 3-4см. Вартість виконання такої конструкції є доволі високою, проте в результаті отримуємо стіну з високим енергозберігаючими показниками та практично вічний фасад.

14486515174_2573705721_k3. Монтаж перекриття й перемичок

Будинки в системі керамічних блоків Porоtherm передбачають, як монолітне так і збірне перекриття. Обов’язковою умовою є монтаж залізобетонного поясу шириною в 200мм. Обпирання залізобетонних плит має складати не менше 125мм. Для запобігання мостиків холоду армопояс слід додатково утеплити гідрофобним матеріалом. Щоб уникнути тріщин на фасаді, утеплювач потрібно закрити по периметру блоком Porotherm 11 або трьома рядами цегли. Монтаж перемичок передбачає також як збірний так і монолітний варіант. В обох випадках їх потрібно утеплити. В середньому товщина ізолюючого шару становить 8см. Захід перемички на стіну має бути не менше 12см.

4. Особливості монтажу керамічних блоків Porotherm

Кладка блоку Porotherm відбувається на різні розчини: звичайний цементно-піщаний, легкий перлітовий, мінеральний або поліуретановий клей. В залежності від моделі блоку є добірні елементи, що слугують для правильної перев’язки вертикальних швів. Їх вартість є вищою в порівнянні з рядовим блоком, проте вони значно пришвидшують монтаж. Потрібно слідкувати, щоб відстань між вертикальними швами в сусідніх рядах була не менше 10см.

Особливу увагу потрібно приділити перев’язці зовнішніх і внутрішніх несучих стін. Зазвичай блоки для внутрішніх конструкцій будинку володіють низьким показниками термічного опору, тому в місцях з’єднання потрібно використовувати вкладиші з утеплювача. Що другий ряд має заходити в несучу стіну на 15см, при чому 5см становить теплоізолюючий матеріал. Монтаж перегородок є значно простіший і вимагає лише використання в кожному другому ряді армуючих пластин. Вони попередньо випускаються з несучої стіни або кріпляться до неї дюбелями.

Різка блоку здійснюється за допомогою спеціальної пили «Алігатор» або дисковими пилами великого діаметру. Перед виконанням робіт матеріал потрібно зволожити, що значно зменшить кількість пилу. Свердління отворів в стіні потрібно виконувати безударним інструментом. В якості засобів кріплення використовуються звичайні рамні дюбеля, а для великих навантажень хімічні анкера.