Керамічна черепиця. Монтаж

4016388285_613a85b279_oКерамічна черепиця – це покрівельний матеріал, що здобув велику популярність у всьому світі. На протязі багатьох століть вона не втрачає своєї актуальності. З року в рік з’являються нові форми, додаткові модифікації замкових з’єднань. Більшість провідних виробників впроваджують технологічні рішення, що дозволяють використовувати її на дахах різноманітної складності. Тільки комплексний підхід до розв’язання проблем герметичності, дає можливість забезпечити надійність покрівлі. Він повинен включати використання перевірених матеріалів й кваліфікований монтаж. Важливу роль також відіграє грамотний проект даху, що визначає його конфігурацію й систему з’єднань основних вузлів.

Вентиляція даху

За останні кілька десятиліть уявлення про дах повністю змінились. Тепер це багатошарова конструкція, що повинна забезпечувати комфортні умови проживання на мансардному поверсі. Виникнення конденсату в підпокрівельному шарі сприяє швидкому руйнуванню ключових вузлів, що в свою чергу зменшує термін експлуатації всього даху. Потрібно забезпечити його вентиляцію. В залежності від властивостей гідроізоляційної плівки використовують дві схеми монтажу. У випадку використання плівки з низькою паропроникністю передбачено двохшарова система вентиляції. Вона передбачає зазор між гідроізоляцією і утеплювачем, а також проміжок відносно покрівельного матеріалу. Це сприяє постійному руху повітря, що видаляє вологу. Друга схема передбачає монтаж гідроізоляційної мембрани прямо на утеплювач й вентиляційний зазор відносно керамічної черепиці. За рахунок високих дифузійних властивостей пар з легкістю проходить через систему мікроскопічних пор.

Необхідно забезпечити вентиляційні зазори на звисах і гребнях даху достатнього поперечного перерізу. Це сприяє безперешкодному руху повітря знизу вверх. Згідно норм площа поперечного перерізу вентиляційного прошарку карнизу має становити не менше 0,2% від площі скату, а гребня не менше 0,05% від площі обох скатів. Для підвищення параметрів вентиляції додатково розроблені спеціальні черепиці. Вони розташовуються на дахах зі скатами понад 8м, а також в місцях примикань, біля мансардних вікон. Їх мінімальний розрахунок визначається згідно правила, одна штука на 10м2 площі.

Монтаж керамічної черепиці

4418967173_3da2f977d9_bПеред монтажем покрівельного матеріалу необхідно встановити риштування. Потрібно ще раз поміряти довжини усіх скатів, гребнів й інших параметрів даху, визначити можливі нерівності площин. Перепад по горизонталі не повинен перевищувати 5мм, при використанні двох метрового рівня.

В першу чергу перед монтажем керамічної черепиці встановлюється водостічна система. Її поперечний переріз визначаємо відповідно до площі даху, кількості точок зливу. Нахил ринви має становити не менше 3мм/м. В якості засобів кріплення використовують спеціальні гаки з кроком 50-70см. Також слід пам’ятати, що нависання першого черепиці ряду над водостоком має становити 1/3 діаметру ринви. Різка металевих елементів системи відбувається за допомогою спеціальних ножиць, що не руйнують захисне полімерне покриття.

Обов’язковою умовою при монтажі керамічної черепиці є використання гідроізоляційних мембран і пароізоляційних плівок. Вони захищають основні конструктивні елементи даху, утеплювач від шкідливого впливу вологи. Особливо гостро це питання постає в будинках з мансардним поверхом. Гідроізоляційна мембрана сприяє виходу вологи з утеплювача й протидіє потраплянню сухого снігу чи бокового дощу. Її рекомендована щільність має становити не менше 130гр/м2. Захід кожного наступного шару плівки має становити не менше 10см. При нахилі даху менше 200 цей параметр слід збільшити до 15-20см. В цьому випадку додатково потрібно здійснити проклейку усіх швів.

6210898835_1e6bce2b19_oКерамічна черепиця має певні обмеження, щодо застосування. Її характеристики визначаються формою і типом замкових з’єднань. Критичними вважаються покрівлі з нахилом від 100 до 160. В цьому випадку необхідно змонтувати суцільний дощатий настил, який набивається на крокви. Поверх нього стелиться мембрана, щільністю понад 200гр/м2. Така система слугує додатковою покрівлею, яка є повністю водонепроникною.

Відповідно до моделі черепиці визначається крок обрешітки. Рекомендований переріз лат має становити 50х50 або 40х60, а контрлат 30х50. Задаємо розбиття даху таким чином, щоб в результаті отримати цілі ряди, як вздовж так і поперек даху. Це забезпечить хороший візуальний вигляд і герметичність покрівлі. На дахах з великою кількістю скатів, крок обрешітки може відрізнятись, що пояснюється люфтом замкових з’єднань.

Кладка черепиці здійснюється на попередньо набиту обрешітку. Слід рівномірно розставити її пачками по 5-6 шт. на протилежних скатах. Кладка відбувається справа наліво і знизу вверх. Кріплення фронтонних елементів здійснюється на оцинковані або нержавіючі шурупи. Рядова черепиця фіксується за допомогою спеціальних клямерів, що протидіють різким поривам вітру, забезпечуючи пружні деформації.

Особливу увагу слід приділити примиканням покрівельного матеріалу до стін. При цьому використовуються алюмінієві (мідні, олов’яні) стрічки на клеючій основі. Перед виконанням таких робіт поверхню потрібно очистити від бруду, температура повітря повинна бути не менше 50С. Згодом стрічка фіксується алюмінієвою прижимною планкою. Додатково стики герметизуються силіконом на основі каучуку. Він стійкий до ультрафіолету й з часом не втрачає своєї еластичності.

Не варто забувати про систему снігозахисту. Зазвичай вони мають вигляд драбинок. Їх монтаж відбувається на скатах даху, де є імовірність лавиноподібного сходження снігу. Кріплення відбувається за допомогою системи гаків, які попередньо фіксуються за обрешітку.

Комплексний підхід до вибору покрівельних матеріалів, грамотно розроблений проект, а також кваліфікований монтаж запорука того, що дах простоїть понад сто років.