Керамічна черепиця “бобровий хвіст”. Особливості матеріалу

biber-st2Протягом багатьох століть керамічна черепиця залишається покрівельним матеріалом №1 в Європі. Однією з найбільш популярних є модель «бобровий хвіст», що широко використовується, як для реставраційних робіт, так і для нового будівництва. Плоска форма та відсутність замкових з’єднань дозволяє виконувати на даху різноманітні криволінійні форми із збереженням повної водонепроникності. В залежності від конфігурації покрівлі та типу кладки здійснюється підбір додаткових керамічних елементів. Тільки правильний технологічний підхід та кваліфікований монтаж дозволить в результаті отримати хороший результат.

Деталі монтажу

Модель «бобровий хвіст» вимагає ідеально рівної робочої поверхні для кладки. Пласка форма та рівна геометрія черепиці робить усі нерівності одразу помітними навіть для неозброєного ока. Варто з усією відповідальністю підійти до вибору дерева, що має відповідати високому класу якості. Так як вага покрівельного матеріалу становить понад 60кг/м2, конструктор закладає необхідні параметри несучої конструкції, з можливим використанням металевих елементів. В якості засобів кріплення використовуються спеціальні клямри або шурупи з нержавіючої сталі. Їх довжина розраховується відповідно до товщини лати й самої черепиці. Кріпиться кожна третя , що дозволяє підвищити стійкість покрівлі при сильних поривах вітру.

biber-st1Типи кладки

Керамічна черепиця «бобровий хвіст» має велику кількість особливостей, що вимагають дотримання усіх рекомендацій виробника. Розрізняють два різновиди її кладки: коронка і луска. Перший тип передбачає перекриття на 80% першого і другого ряду з таким же попарним заходом наступних пар рядів. При цьому крок обрешітки становить 30см. В результаті отримуємо, що перекриття між парними суміжними рядами становить 20% від їх довжини. Цей показник є достатнім для збереження герметичності. При кладці черепиці лускою перекриття рядів між собою становить 50%, з кроком обрешітки 15,5см. Також в цьому варіанті передбачено два види фронтонних черепиць. В першому з них використовуються половинчасті елементи з розходом 3шт/пог.м., що є універсальними, як для кладки коронкою, так і лускою. Другий тип передбачає фронтонні черепиці з шириною покриття 3/4 і 5/4 від розміру рядової, розхід при цьому становить 6шт/пог.м.

Звис і гребінь даху

Виробники черепиці у зв’язку з конструктивними особливостями моделі «бобровий хвіст» розробили карнизні й підгребеневі елементи . Вони не тільки довершують покрівлю, але й являються її невід’ємними складовими. Для правильного функціювання даху необхідно подбати про вентиляцію. На звисі даху під карнизну черепицю монтується спеціальний елемент, що забезпечує безперешкодний рух повітря знизу-вверх. В якості вентиляції гребня даху використовується стрічка з перфорацією. Її клеюча основа дозволяє міцно закріпитись до черепиці.