Комплектація даху з керамічної черепиці

komlpekt-st1Дах з керамічної черепиці вимагає детального розрахунку та комплектації якісними аксесуарами, що також впливають на термін його експлуатації. На стадії проекту архітектор закладає необхідні матеріали та визначає конфігурацію майбутньої покрівлі. При виборі типу профілю керамічної черепиці варто звернути увагу на замкові з’єднання, що задають мінімальний та рекомендований кут застосування. Всі дані відносно кожної моделі містяться в технічній інформації виробника. Виходячи з обраного покрівельного матеріалу, здійснюється підбір аксесуарів за кольором і типом.

В першу чергу обираємо мембрану, що забезпечуватиме функціональність та герметичність даху. Її мінімальна щільність згідно європейських норм повинна становити не менше 130гр/м2. У випадку монтажу по суцільному дощатому настилу цей параметр необхідно збільшити до 150гр/м2. Слід також подбати про проклейку усіх швів та примикань. Це запобіжить потраплянню вологи в підпокрівельний простір.

Засоби кріплення відіграють важливу роль при монтажі керамічної черепиці. Вони забезпечують пружні деформації при поривах вітру та значно підвищують стійкість самої покрівлі. Відповідно до типу замкових з’єднань здійснюється їх підбір. На попередньо змонтовану обрешітку відбувається монтаж снігозатримувачів, мансардних вікон та інших елементів дахової комунікації. Їх кількість та місце розташування зазначено в проекті. Також варто пам’ятати про водостічну систему поперечний переріз якої визначається відповідно до площі й нахилу скатів даху. Матеріалом для її виготовлення служить метал або пластик. Усі обробки, а також внутрішні жолоба здійснюється за допомогою алюмінієвих або сталевих планок, що захищені від корозії шаром цинку й полімерним покриттям.

Велика кількість добірних керамічних елементів значно спрощує монтаж черепиці. Вони не тільки довершують покрівлю, але й забезпечують її водонепроникність. Згідно отриманих параметрів даху проводимо їх кількісний розрахунок. Також слід подбати про герметичність усіх примикань до стін. Цього можна досягнути завдяки спеціальним клеючим стрічкам на основі алюмінію, олова чи міді. Завдяки металевій основі вони мають значний термін служби й під дією ультрафіолету не змінюють своїх властивостей.

При купівлі керамічної черепиці варто подбати про якісні комплектуючі. Вони підвищують функціональність даху та забезпечуватимуть комфортні умови проживання на мансардному поверсі.