Система блискавкозахисту будинку

A businessman holding an umbrella in a storm.Одним з найбільш вражаючих природних явищ являється блискавка. Вона несе не тільки красу, а й приховану небезпеку для будівель. Сучасні технологічні рішення дозволяють нівелювати її шкоду. Система зовнішнього блискавкозахисту перехоплює заряд та спрямовує його безпосередньо в землю, таким чином виключаючи будь-які пошкодження чи пожежу. Правильний монтаж та підбір відповідних комплектуючих елементів забезпечить належне функціонування усього комплексу обладнання.

Система блискавкозахисту котеджу включає в себе: блискавкоприймач, струмовідвід, заземлювачі. Їх розрахунок здійснюється згідно проекту будинку. Блискавкоприймач отримує прямий удар струму й слугує основним засобом для перехоплення блискавки. Зазвичай він має вигляд дроту відповідного діаметру і монтується на гребні, краях, виступаючих елементах даху й біля димоходів. В залежності від виду покрівельного матеріалу використовуються різноманітні засоби кріплення. Струмовідвід забезпечує проходження струму від блискавкоприймача до заземлювача. Його монтаж здійснюється у вертикальній площині по найкоротшій відстані. Завдяки спеціальним тримачам він кріпиться на водостічній трубі, стіні чи під штукатуркою, в гофрованій трубі. Кількість струмовідводів на один будинок повинна бути не менше двох, середня відстань між якими становить 20м. Безпосередній відвід струму в ґрунт здійснюється за допомогою заземлювача. Він блискавкозахист2представляє собою стержень з оцинкованої чи обмідненої сталі. Його довжина визначається відповідно до опору ґрунту. Матеріалом для виготовлення всього комплексу матеріалів блискавкозахисту слугує оцинкована сталь або мідь. Це забезпечує довговічність експлуатації та естетичному вигляду.

Під час монтажу дроту системи блискавкозахисту необхідно пам’ятати основні правила з дотримання відстаней між тримачами й відносно горючих елементів фасаду. Крок між точками кріплення повинен становити не менше 1м. Відстань від струмовідводів до утепленої стіни становить понад 10см. У випадку, якщо неможливо дотримати цього параметру слід збільшити переріз провідника до 100мм2, що в свою чергу зменшить його нагрівання. Для уникнення дії корозії усі болтові з’єднання потрібно обробити спеціальною пастою. Місце приєднання полоси заземлення до заземлювача необхідно обгорнути антикорозійною стрічкою.