Застосування покрівельної міді КМЕ Tecu

5142550676_1bf9a02b78_bЛистова і рулонна мідь являється одним з найкращих покрівельних матеріалів. Цей вид металу відомий людині уже кілька тисячоліть. Особливу популярність вона отримала серед архітекторів. Завдяки високій пластичності, здатна втілити найскладніші форми.

Лідером з виробництва покрівельної міді являється концерн КМЕ Group, історія якого починається в далекому 1886 р. Пріоритетом для компанії завжди була і залишається якість готової продукції. Під брендом Tecu виготовляється тільки мідь стандарту Cu-DHP (М1ф), що найкраще підходить для виконання складних покрівельних робіт. В її хімічному складі не міститься кисню, що дозволяє виконувати високотемпературну пайку і зварку матеріалу. Також вона відповідає загальноєвропейському стандарту EN 1172.

Фальцева покрівля вважається однією з найбільш герметичних. Завдяки щільним горизонтальним і вертикальним з’єднанням монтаж здійснюється на дахах з нахилом від 30. При цьому матеріал, що використовується має добре піддаватись великій кількості деформацій і при цьому зберігати цілісність. Мідь Tecu від концерну КМЕ володіє цією характеристикою. Відповідно до місця застосування матеріал має різну марку твердості: R 220 (м’яка) , R240 (напівтверда), R290 (тверда).

Довгий термін служби та неперевершений вигляд тільки збільшують популярність мідної покрівлі серед забудовників. Чимало культових споруд покриті саме цим матеріал, ось уже протягом кількох століть. Такий тривалий період експлуатації став можливий завдяки особливостям міді як металу. В початковому стані вона має золотисто-рожевий колір. Під дією атмосферних впливів з’являється оксидований шар. По всій площині мідь набуває темно-коричневого кольору. Цей процес може відбуватись з різною швидкістю, в залежності від умов середовища й конфігурації даху. Додатковий шар захищає матеріал від зовнішніх впливів, при чому має здатність до самовідновлення. Утворення зеленої патини є заключним етапом у формуванні мідної покрівлі.

Правильний монтаж разом з використанням перевірених матеріалів запорука довготривалої експлуатації даху. Не варто забувати, що поєднання міді з іншими металами протипоказане, оскільки це може викликати таке явище, як корозія. Виняток становить нержавіюча сталь (1.4301, 1.4401, 1.4571), а також олово. Під час монтажу фальцевої покрівлі, покрівельний матеріал кладуть на суцільний настил, обрізна дошка товщиною 30мм або OSB плита. Не варто забувати про використання спеціальних мембран та вентиляційних зазорів, що дають можливість виводити конденсат з під покрівельного шару. Оскільки мідь володіє великим коефіцієнтом температурного розширення, який становить 1,7мм/м потрібно вжити усіх заходів для амортизації цього явища. Застосовуються спеціальні рухомі клямери, які дають змогу компенсувати повздовжні деформації на листах довжиною до 10м. На скатах до 3м такі засоби можна не використовувати.