Стандарти якості керамічної черепиці

6777274722_54e1875a33_o1Керамічна черепиця – це покрівельний матеріал, що знайомий людині на протязі кількох тисячоліть. Великою популярністю вона користувалась в Античній Греції. Повсюдна наявність сировини тільки сприяла поширенню. Недаремно, навіть сьогодні – це один з найбільш популярних типів покриття . В першу чергу цьому сприяє неперевершений зовнішній вигляд та великий термін служби. Навіть сьогодні можна зустріти столітні керамічні дахи.

Стандарти виробництва продукції постійно змінюються. В сучасну епоху технологічного прогресу вони досягли високого рівня. Існують лабораторії, що проводять випробування того чи іншого матеріалу за допомогою спеціального обладнання. Не винятком також є керамічна черепиця, що сьогодні являється високотехнологічним продуктом. Найбільші виробники обладнали свої заводи автоматичними лініями, що фактично виключають людський фактор в процесі виробництва. На цих підприємствах постійно здійснюється контроль якості відповідно європейських норм DIN EN 1304. Згідно них проводяться випробування, що імітують вплив природних факторів на покрівлю. Зазвичай з тильної сторони черепиці є відповідне маркування, що засвідчує якість продукції.

Морозостійкість – здатність матеріалу витримувати поперемінне заморожування і розморожування. Перед цим дослідний зразок насичують вологою і піддають впливу різкої зміни температури. Ця процедура здійснюється протягом 150 циклів. Тривалість одного такого періоду приблизно 3 години, а загалом це майже 19 днів. Чимало виробників проводить власні дослідження, збільшуючи при цьому циклічність. В результаті випробувань черепиця немає отримати видимих пошкоджень, зберігаючи при цьому свою геометрію. Ця процедура регламентується згідно DIN EN 539-2. Для країн з середземноморським кліматом (Іспанія, Італія, Португалія) це випробування не таке суворе.

Не менш важливим показником є рівна геометрія. Цей параметр може мати різні допуски, відповідно до форми черепиці й визначається DIN EN 1024, а це в середньому +/-2%. Дотримуючись цього показника, отримаємо не тільки прекрасний вигляд даху, простоту виконання покрівельних робіт, але уникаємо в майбутньому задування сухого снігу чи потрапляння бокового дощу через замкові з’єднання в підпокрівельний шар.

Міцність покрівельного матеріалу відіграє значну роль під час експлуатації будівлі, оскільки захищає її від впливу зовнішніх факторів. Керамічну черепицю піддають дії різних навантажень DIN EN 538. Для плоских моделей навантаження рівне приблизно 900Н (90кг), а для решти це понад 1200Н (120кг). В переважній більшості німецька черепиця витримує понад 2000Н (200кг). Звичайно усі дослідження фіксуються в протоколі випробувань.

Дотримання усіх норм визначає якість керамічної черепиці, що й впливає на її кінцеву ціну. В результаті клієнти отримують покрівельний матеріал найвищої якості, що прослужить понад 100 років і як найдовше збереже свій зовнішній вигляд.