Яку вибрати покрівлю? Переваги і недоліки матеріалів

Будинок починається з фундаменту, а закінчується – дахом. І план будівництва цих двох етапів має бути обдуманим до деталей. Бо вони – найважливіші. Сьогодні різновидів матеріалів для ремонту та будівництва дуже багато, часто ми не знаємо між чим обирати. Тому, прислухаємось до основних порад і починаємо зводити своє гніздечко.

вибір даху

Довговічність даху залежить від вибраних матеріалів

Від обраних покрівельних матеріалів залежить міцність, довговічність і краса вашого даху. Тут потрібно ретельно обдумати, що саме вам потрібно. Найперше потрібно знати, що покрівельні матеріали діляться на кілька видів.

Отже, види матеріалів для покрівлі:

 • керамічна черепиця;
 • металочерепиця;
 • фальцева покрівля;
 • сланцева покрівля;
 • цементно-піщана черепиця.

Основні характеристики покрівельних матеріалів

 1. Керамічна черепиця. Один з найпопулярніших видів покрівельних матеріалів. Має привабливий та сучасний вигляд, надійна та, порівняно, з іншими, не надто дорога. Керамічна черепиця – це випалена при високій температурі гончарна глина. Натуральна сировина, що додає цьому матеріалу ще додаткової привабливості. Гарантія терміну служби від 30 до 50 років.

  керамічна черепиця

 2. Металочерепиця. Так звана «бляхівка» в Україні. Найпопулярніший вид покрівлі у нашій державі вже кілька років поспіль. Все завдяки своїй невисокій ціновій політиці. Часто металочерепицею накривають промислові будівлі. Але на дахах приватних будинків теж дивиться непогано. Останнім часом колірна гамма розширилася, можна придбати металочерепицю зеленого, бордового, червоного та коричневого кольорів. Цей покрівельний матеріал напрочуд легкий, що є перевагою при облаштуванні. Склад металочерепиці – метал. Термін експлуатації – приблизно років 50.

  металочерепиця

 3. Сланцева покрівля, або покрівельний сланець. Відноситься до ряду вишуканих та дорогих матеріалів. Основний складник – гірський камінь. Природний матеріал, за що і цінують сланцеву покрівлю. Сланець не дешевий, але, мабуть, найдовговічніший з усіх видів перекриття даху. Термін експлуатації – до 200 років. Перевагою сланцю є і те, що він витримує велике навантаження: сніг, лід, вода, при тому не деформуючись. Чого не скажеш про попередні види матеріалів.

  сланцева покрівля

 4. Фальцева покрівля. Це теж металева покрівля, в складі якої може бути мідь, алюміній та цинк. Фальцева покрівля була популярною давно і сьогодні її теж використовують. Славиться довгим терміном експлуатації, легкістю в монтажі та доброю герметичністю.

  фальцева покрівля

 5. Цементно-піщана черепиця. Матеріал відносять до ряду екологічно-чистих. Основний склад такої покрівлі – це кварцовий пісок з водою та цементом. Ніяких домішок. Не боїться вогню, має хорошу звукоізоляцію. Термін експлуатації – понад 100 років.

  цементно-піщана черепиця