Як вибрати керамічну черепицю?

Всі господарі, без винятку, які вже дійшли майже до фіналу будівництва своєї домівки, задумуються над питанням: «А яку керамічну черепицю обрати?». На що слід звернути увагу, який виробник кращий?

керамічна черепиця

Великий вибір черепиці тут:
https://priorbud.com/pokrivelni-materialy/keramichna-cherepytsya/

Основні правила вибору керамічної черепиці:

 1. Зверніть увагу на герметичність. Її в керамічній черепиці забезпечують спеціальні «замки», які з’єднують черепицю між собою. Чим більшу висоту має такий замок, тим кращою буде герметичність вашої покрівлі. Вибирайте ту черепицю, яка має два і більше таких замка у верхній і боковій частинах.
 2. Вона має бути стійкою до будь-якої погоди. Ні дощ, ні снігопади, ані бурі не мають пошкодити вашу покрівлю. Керамічна черепиця має бути найвищої якості, аби її колір з часом не потьмянів, елементи не деформувалися. Запитуйте у продавців сертифікати якості та дізнайтесь, яку гарантію вони пропонують.

Види керамічної черепиці

Хоч на перший погляд здається, що вся керамічна черепиця – однакова, та все ж відмінність є. Цей покрівельний матеріал поділяється на три основні види:

 • класична керамічна черепиця. Вона характеризується кольором натуральної випаленої глини. Їй не властиві надто яскраві кольори та глянцевий відблиск;

  класична керамічна черепиця

 • ангобована черепиця. Її розпізнати дуже просто – поверхня такого покриття – матова. Назва ангобована виникла від слова «ангоб» – спосіб нанесення покриття. До випаленої глини додають мінеральні добавки, які і забезпечують цьому виду черепиці своєрідний колір та матовість;

  ангобована керамічна черепиця

 • глазурована черепиця. Також розпізнати її зовсім не важко. Зазвичай, такий вид черепиці характерний яскравим кольором і глянцевою поверхнею. Завдяки спеціальним мінеральним добавкам цей вид черепиці гарно  виблискує і має неабияку популярність серед покупців.

  глазурована керамічна черепиця

Тут вже вибирати вам. Різниця між вищепереліченими видами черепиці – суто візуальна. Любите блискучу поверхню, купуйте глазуровану, матову – ангобовану, якщо ж ви прихильники класики та натурального вигляду, для вас підійде класична керамічна черепиця.

Про вагу керамічної черепиці

Часто господарі нарікають, що керамічна черепиця є достатньо важкою. Цей фактор «відбивається» і при монтажі. Адже, потрібне додаткове перекриття. Така перспектива багатьох налякала. Але! Фахівці, майстри зі стажем будуть одностайні: вага черепиці – це її міцність. Як показує практика, всього лиш на 10-15% більше матеріалів під черепицю потрібно використати, порівняно з іншими видами покрівельних матеріалів. Це небагато. Проте, результат вас потішить. Ще жоден майстер, який обрав керамічну черепицю для свого даху, не пожалів про вибір. Бо додаткова вага – це герметика, це стійкість і міцність.