Переваги та недоліки металочерепиці

Про найпопулярніший покрівельний матеріал – металочерепицю, сказано дуже багато. Куди б ви не пішли, де б не глянули, такий дах видно здалеку. Майстри вам скажуть, без сумніву, що сьогодні 60% ринку зайняла металочерепиця. Причин на те є багато.

Великий вибір металочерепиці тут: https://priorbud.com/pokrivelni-materialy/metalocherepytsya/

металочерепиця

З чого складається металочерепиця?

Металочерепиця – це оцинкована сталь. Виготовлення цього матеріалу для покрівлі відбувається у 4 етапи:

 1. Сталь оцинковують;
 2. Пасерують;
 3. Грунтують;
 4. Наносять полімерне покриття.

В результаті, матеріал виходить доволі тонким та легким. До прикладу, якщо порівнювати з керамічною черепицею, то металочерепиця легша приблизно у 10 разів.

Застосування металочерепиці

Найчастіше металочерепицею покривають поштукатурені фасади, або будинки, облицьовані цеглою. Поєднання красиве. В нашій країні майже не зустрінете дерев’яних будівель, покритих металочерепицею. Хоча, закордоном таке явище зустрічається дуже часто. Але, все, як то кажуть, на різний смак. Металочерепиця – матеріал, з яким можна експериментувати. Якщо ви дасте волю фантазії, ніхто вас не засудить.

А тепер поговоримо про плюси та мінуси металочерепиці. Звичайно, не просто так сьогодні цей матеріал завоював вершину ринку серед покрівельних матеріалів. Але, як і всі інші, недоліки має. Тож, розберемо все детально, аби ви зробили правильний вибір.

Переваги та недоліки металочерепиці

Переваги:

 • Вага. Металочерепиця, як ми вже згадували вище, надзвичайно легка. Це однозначна перевага. Її легко транспортувати, монтувати, матеріал не дає великого навантаження на фундамент.
 • Ціна. Якщо ви порівняєте ціни на всі види покрівельних матеріалів, то зрозумієте, що саме металочерепиця – найдешевша. Проте, це зовсім не означає, що і якість її відповідна.
 • Не потребує догляду. Ну майже не потребує. Завдяки невеликій кількості швів, металочерепиця – доволі герметичний матеріал. Відповідно, і догляду особливого не потрібно. Цілком достатньо раз в рік заглядати до покрівлі, чи нічого не трапилося.
 • Невеликі листи. Розмір одного листа металочерепиці теж в рази менший від інших покрівельних матеріалів. При монтажі, це неабиякий плюс.

Недоліки:

 • Погано тримає тепло. Якщо ви хочете, щоб ваш дах підтримував тепло від сонячних променів, то вам не слід обирати металочерепицю. Вона тепла зовсім не зберігає.
 • Погана шумоізоляція. Дощ, сніг, град і навіть сильний вітер. Всі погодні примхи ви відчуєте в своїй оселі в кілька разів гучніше. Металочерепиця вам це забезпечить.
 • Втрати під час монтажу. Через те, що листи металочерепиці доволі легкі та тонкі, вони часто гнуться та деформуються. Втрати матеріалу під час монтажу – величезні. Особливо, в непрофесіоналів своєї справи.

Але, вирішувати вам, зважуйте всі за і проти і будуйте дім своєї мрії!