Як вибрати гідроізоляційну мембрану?

st_hidro1Сучасний дах – це складна багатошарова конструкція, що забезпечує комфортні умови проживання на мансардному поверсі. Цього можна досягнути завдяки правильному монтажу та використанню якісних матеріалів.

Гідроізоляційна мембрана захищає утеплювач та дерев’яні елементи даху від шкідливого впливу вологи, що накопичується під час експлуатації будівлі. Вона повинна володіти рядом характеристик , що забезпечуватиме її функціональність протягом найдовшого періоду часу. Конструкція мембрани передбачає трьохшарову структуру, що включає середній (дихаючий ) та зовнішні захисні шари із нетканого первинного поліпропілену. Це дозволяє значно збільшити її міцність на розрив та стійкість до впливу ультрафіолету. З’єднання шарів плівки між собою відбувається за допомогою ультразвуку, що гарантує збереження цілісності внутрішнього функціонального шару. Показники міцності й стійкості до УФ є надзвичайно важливими, оскільки мембрана під час монтажних робіт підлягає великій кількості випробувань і тривалий час знаходиться під прямим сонячним промінням. Матеріал, що не володіє відповідними характеристиками, навіть при відносній цілісності, під покрівлею, з плином часу просто розсипається.

Основною характеристикою мембрани є паропроникність. Завдяки своїй поризованій структурі, надмірна волога виходить з утеплювача й інших конструктивних елементів даху. Вентиляційний прошарок між гідроізоляцією й покрівельним матеріалом забезпечує вивітрювання конденсату. Для додаткової герметичності мембрана оснащується самоклеючими краями. Ще один важливий показник є щільність. Для прикладу, під покрівлі з керамічної черепиці рекомендуються мембрани вагою не нижче 130гр/м2. В залежності від наявності суцільного дощатого настилу цей показник слід збільшити до 150грм/м2 або вище.