Мідні водостічні системи. Особливості матеріалу

мідний водостік_st1При проектуванні скатних покрівель архітектор особливу увагу приділяє відведенню дощових опадів. Для цього використовуються системи, що здатні забезпечити належне та довговічне функціювання. Не менш важливим фактор також є візуальний вигляд, що повинен підкреслювати загальний стиль будинку. Найкраще цим характеристикам відповідають мідні водостічні системи. Їх термін експлуатації часто перевищує сто років, завдяки утворенню захисного оксидованого шару. В перший рік мідна поверхня з золотисто-рожевого кольору на буває темно-коричневого, а за кілька десятиліть повністю покривається зеленою патиною.

Розмір перерізу водостічної системи розраховується відповідно до кількості дощових опадів даної місцевості, площі поверхні даху й коефіцієнта стоку. Мідь марки Cu-DHP використовується для виготовлення водостоків найвищої якості. Вона легко піддається зварці чи високотемпературній пайці. Це дозволяє уникнути появи видимих швів, що псують вигляд готової продукції. Завдяки пластичності металу вдається з легкістю виконувати різноманітні криволінійні форми, що особливо актуально для дахів складної конфігурації. Велика кількість добірних елементів значно полегшує монтажні роботи.

Відповідно до побажань замовника чи архітектора мідна водостічна система може мати круглий або прямокутний поперечний переріз. Монтаж жолоба відбувається за допомогою гаків, що розміщуються з відповідним інтервалом. Їх кріплення здійснюється безпосередньо до планки карнизу даху чи крокви. Не варто забувати про компенсацію температурного розширення, що для міді становить 1,7мм/м. В цьому випадку використовуються спеціальні з’єднувачі.

Неправильне поєднання міді з іншими металами може привести до її корозії. Для фіксації гаків водостічної ринви чи інших елементів слід застосовувати обміднені або шурупи з нержавіючої сталі марок 1.4301, 1.4401, 1.4571. Для герметичного з’єднання методом пайки використовується олово.