Оптимальний вибір водостічної системи

ринва фотоПравильний вибір водостічної системи одна із основних складових естетичного вигляду та довговічності фасаду й фундаменту будинку. Неконтрольоване сходження дощових опадів з даху приводить до руйнувань. Без змонтованого водостоку покрівлю не можна вважати завершеною. Завдяки різноманітним кольорам, формам і розмірам можна з легкістю поєднати систему із загальною архітектурою будівлі.

Сировиною для виготовлення водостоків служать як метали так і полімери. Другі є більш поширеними через свою дешевизну і фактичну відсутність корозії. Шкідливий вплив на вироби з ПВХ несе, як ультрафіолетове випромінювання так і різкий перепад температур. Це в свою чергу зменшує термін служби таких систем в середньому до 20 років. Сталеві водостічні системи є більш довговічними завдяки додатковому захисному шару цинку, що в середньому становить 300 – 350гр/м2. Завдяки додатковому полімерному покриттю вдалось значно розширити кольорову гаму продукції. Термін експлуатації таких систем становить 50 років. Мідні водостічні системи вважаються одними з найбільш довговічних, оскільки не піддаються корозії. З часом під дією атмосферних впливів утворюється оксидований шар, що захищає метал від старіння. Недоліком такої продукції є висока вартість та неможливість поєднання з більшістю металів, що свою чергу може привести до руйнування матеріалу. В переважній більшості мідні водостічні системи застосовуються в поєднанні з керамічною черепицею і мідними покрівлями .

Вибравши найбільш оптимальний варіант водостоку, потрібно визначити необхідні розміри системи. Підбір здійснюється відповідно до площі скату й конфігурації даху. У випадку якщо площа покрівлі становить до 100кв.м. застосовуються системи 125/87. Для більших площин застосовуються водостоки 150/100 або 190/120. Після успішного підбору діаметру ринв і труб визначаємо місце для точок зливу. В першу чергу лійки ставимо на краях скату у випадку двохскатного даху і по кутах у випадку вальми.

Для ефективного водовідведення необхідно зробити мінімальний нахил ринви 3мм/м.п., при чому слід врахувати, що одна лійка може сприйняти воду з 10м ринви. При більш параметрах слід обладнати додаткову точку зливу. Також варто пам’ятати, що внутрішній край ринви має бути на 6-10мм вищим за зовнішній. Відповідно до креслень карнизу даху застосовуються два різних типів гаків кріплення, до лобової дошки або до крокви. Відстань між гаками в середньому має становити 60-90см, що забезпечить стійкість. Різка сталевої ринви з полімерним покриттям відбувається за допомогою ножиць по металу, оскільки при використанні болгарки під дією високих температур руйнується зовнішній захисний шар, що приводить до корозії.

Для забезпечення тривалої експлуатації водостічної системи потрібно кілька разів в рік проводити її чистку.