Утеплення даху

фото утепленняДля збереження високої енергоефективності будинку його необхідно максимально утеплити, використовуючи при цьому тільки екологічно чисті та перевірені роками матеріали. Дах являється одним з найбільш джерел тепловтрат. Його слід максимально ізолювати, що дозволить економити до 30% енергоресурсів.

Згідно ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будинків» опір теплопередачі повинен становити не менше 4,95м2К/Вт. Для забезпечення такого показника дах потрібно закласти утеплювачем товщиною в 20-30см. Його потрібно монтувати в два або три шари в шахматному порядку. Не можна забувати, що при збільшенні вологості матеріалу на 5% його теплоізоляційні властивості зменшуються майже в 2 рази. Для запобігання цього явища утеплювач з внутрішньої сторони закривають пароізоляційною плівкою. Особливу увагу слід приділити швам і примиканням й використати при цьому відповідні стрічки і герметики. З зовнішньої сторони утеплювач закривають гідроізоляційною мембраною. Вона захищає ізоляційний шар від вологи, що потрапляє під покрівлю . У випадку керамічної черепиці це сухий сніг й боковий дощ.

На ринку існує чимало теплоізоляційних матеріалів, а саме: мінеральна вата, скловата, пінополістирол, піноскло, целюлоза та ін. На даху в більшості випадків використовується утеплювачі з волокнистою структурую, що не виділять шкідливих речовин. Їх перевагою також є високі властивості звукоізоляції, вони є негорючими. Широкої популярності набуває піноізол – це рідкий пінопласт з високим опором до вогню. На відміну від мінеральної вати, що укладається матами товщиною з певною перев’язкою швів, він задувається в пустоти й з часом не дає усадки. Свою популярність піноізол заслужив завдяки високим теплоізоляційним властивостям і достатній паропроникності.

При монтажі утеплювача необхідно повністю заповнити усі пустоти каркасу. Особливу увагу слід звернути в місцях примикань до стін, конструктивних елементів даху. Монтуючи утеплювач в 2-3 шари, запобігаємо виникненню мостиків холоду. Така схема дозволяє перекрити стики верхнього шару.