Мансардний поверх

8503669605_69d11558b5_oПротягом останніх десятиліть уявлення про дах повністю змінились. Сьогодні це багатошарова, високотехнологічна конструкція, яка вимагає якісних, перевірених матеріалів та професійного підходу будівельників. Раніше простір під дахом використовувалось, як горище з непотрібними речами. Завдяки утепленню й повній гідроізоляції воно стало місцем комфортного проживання. Винайдені в середині ХХ століття мансардні вікна стали додатковим джерелом світла. Завдяки таким досягненням будинки з мансардним поверхами стали дуже популярними, оскільки дозволяли значно збільшити житлову площу, нічого принципово не змінюючи в традиційному плануванні.

В процесі експлуатації дах підлягає впливу різних факторів, починаючи дії різких перепадів температур, закінчуючи різного роду опадам. Основний удар від природних впливів приймає на себе покрівельний матеріал. Його стійкість фактично й визначає термін служби всього даху. Для прикладу термін служби якісної металочерепиці становить до 50 років, а то й менше. У випадку керамічної черепиці, міді, сланцю це понад 100 років.

Основний захист від різких змін температурного режиму несе утеплювач. Зазвичай це мінеральна вата щільністю 30-35кг/м3. Товщина ізолюючого шару в залежності від регіону становить 20 – 30см. Для його захисту від вологи ззовні укладають гідроізоляційну мембрану, яка дозволяє видаляти конденсат і не впускати вологу. За рахунок великої паропроникності монтаж гідроізоляції здійснюється просто на утеплювач. У випадку використання плівки потрібно залишити місце під вентиляційний зазор, що забезпечуватиме постійний рух повітря між ватою і плівкою. Конденсат виникає в утеплювачі при різкій зміні температури в зимовий період, коли в приміщенні +220С, а надворі -100С. Для захисту від вологи з середини використовується пароізоляційна плівка, що перешкоджає проникненню насиченого вологою повітря в мінеральну вату. Особливої уваги слід в цьому випадку приділити примиканню до стін і з’єднанню швів, які вимагають повної герметичності.

Мансардні вікна являються одним з головних джерелом світла на горішньому поверсі, а часто буває, що єдиним. Згідно норм для жилої кімнати кількість засклення має становити не менше 1м2 на 10м2 площі, для дитячої цей показник ще менший 1м2 на 8м2. Більшістю виробниками також розроблено ряд сонцезахисних аксесуарів: штори, ролети, маркізети.

Мансардний поверх вимагає дотримання технологічних рішень з використанням тільки перевірених матеріалів. Потрібно приділити увагу кожному етапу монтажу, починаючи із зведення дерев’яної несучої конструкції й закінчуючи нанесення декоративної штукатурки.