Тепловтрати будинку

5987484192_a61b97ab26_o1Тепловтрати – одна з найбільш актуальних проблем, що постає перед забудовником або власником житла. На будівельному ринку є чимало матеріалів, що пропонують розв’язати цю задачу. Вони різняться між собою ціною, терміном служби, своїми фізичними властивостями. Потрібно з усією відповідальністю підійти до вибору, враховуючи усі деталі майбутнього або уже існуючого будинку. Не варто забувати, що окрім якісних матеріалів необхідно подбати про їх правильний монтаж.
В липні 2013 року територію України поділили на дві кліматичні зони з підвищеними вимогами термічного опору стіни будинку. Так для першої цей показник рівний 3,3 м2К/Вт і 2,8м2К/Вт для другої . Для того, щоб забезпечити такі параметри стіни необхідно додатково її утеплити. Найбільш поширеними для такого виду робіт матеріалами є пінопласт або мінеральна вата, що кріпляться безпосередньо на огороджуючу конструкцію.
Повнотіла цегла залишається лідером серед стінових матеріалів на ринку України. В більшості випадків конструкцію шириною 38см утепляють 10см теплоізолюючого матеріалу, що дозволяє досягнути опору стіни на рівні 3,3 м2К/Вт. Все ж таки за кілька десятиліть експлуатації утеплювач втрачає свої властивості й потребує заміни.
Чимало забудовників перебувають в пошуку матеріалів, що дають змогу побудувати одношарову конструкцію стіни з високими енергозберігаючими властивостями, що не потребуватиме додаткової теплоізоляції. До таких можна віднести пустотілі керамічні блоки Porotherm. Вони забезпечують не тільки високий показник термічного опору, а й володіють маркою міцності не менше 10МПа. Це дозволяє звести міцний та енергоефективний будинок, зменшивши тепловтрати через стіни до 30%.
Не варто забувати, що вікна являються також значним джерелом енерговитрат. Поставивши ощадні склопакети, можна зменшити витрати на опалення до 25%. Дах та система вентиляції також спричиняє значні затрати тепла, що становлять до 35%. Решту 10% це втрати через фундамент.
Комплексний підхід до утеплення будинку з використанням енергоефективних матеріалів дає можливість забезпечити комфортні умови проживання й при цьому заощадити на ресурсах.