Снігозатримувачі. Елементи дахової комунікації

снігозатримувач-st1Для скатних дахів з керамічної чи цементно-піщаної черепиці постає проблема лавиноподібного сходження снігу, що може привести до завдання шкоди майну чи в гіршому випадку людині. Щоб запобігти цьому явищу використовуються спеціальні засоби. В залежності від їх конструкції вони затримують сніг на покрівлі або розсікають його.

Навантаження від снігу може різнитись і визначається в залежності від регіону. В середньому цей показник становить від 80кг/м2 до 180кг/м2. Одним з основних факторів при виборі снігозатримувачів також є кут нахилу покрівлі. Матеріалом для їх виготовлення служить алюміній, мідь або сталь з полімерним покриттям. Це забезпечує довгий термін експлуатації зі збереженням естетичного вигляду та міцності.

сходинка-stНа утеплених дахах з низьким кутом нахилу проблема снігоутворення є надзвичайно актуальною. Під час короткотермінового потепління зв’язок між масами снігу й покрівельним матеріалом втрачається, що в результаті приводить до його безконтрольного сходження. В цьому випадку передбачено спеціальні драбинки, що кріпляться до дерев’яної конструкції за допомогою гаків. Перед укладкою покрівельного матеріалу потрібно їх надійно закріпити до обрешітки. Зазвичай гаки монтуються в другому третьому ряді від карнизу даху. Для надійного прилягання їх до натуральної черепиці слід частково зрізати борт замкового з’єднання. У випадку будинків з великою кількістю дерев’яних елементів металеві решітки не відповідають загальному архітектурному ансамблю. В цьому випадку використовують спеціальні гаки під круглий брус. Рекомендована відстань між ними становить не більше 75см.

Для обслуговування дахових комунікацій також передбачено спеціальні сходинки. Вони забезпечують безперешкодний доступ до димоходу, антени чи сонячного колектора. На дахах з нахилом до 450 їх розмішують що другий ряд, а на покрівлях з більш гострим кутом кожен ряд. Сходинки слід надійно закріпити до обрешітки, так як вони повинні витримати вагу дорослого чоловіка.

Комплексний підхід до вибору снігозатримувачів й елементів дахової комунікації підвищить функціональність даху й вбереже від несподіванок в зимовий період.