Фальцева покрівля з титан-цинку ТМ Rheinzink

st-rheinzink1Застосування цинку в якості покрівельного матеріалу бере свій початок з XVII ст. Завдяки своїм властивостям він не піддається дії корозії, проте являється крихким. Збільшити пластичність матеріалу металургам вдається в 60-х роках минулого століття. Додавши до чистого цинку легуючі добавки, отримали метал з відмінними механічними та антикорозійними властивостями. Зараз титан-цинк являється незамінним матеріалом для фальцевих покрівель та вентильованих фасадів. Завдяки його пластичності можна втілити різноманітні криволінійні форми зі збереженням повної герметичності, при найнижчих кутах.

Компанія Rheinzink являється світовим лідером з виробництва титан-цинку. Завдяки багаторічному досвіду, власній запатентованій технології виробництва та строгому контролю якості продукції її позиції тільки зміцнюються. Компанія постійно розширює асортимент товару, завойовуючи нові сфери на ринку будівельних матеріалів. Титан-цинк під торговою маркою Rheinzink відповідає стандарту якості DIN EN 1179, що визначає чистий вміст цинку на рівні 99,995%. Решту відсоткового співвідношення складають легуючі добавки: мідь, титан. Перша з них підвищує пластичність, а друга міцність. Процес виробництва є повністю неперервний, починаючи від плавлення сировини і закінчуючи формуванням рулонів з готовим металом.

Асортимент листового і рулонного титан-цинку ТМ Rheinzink включає три основні позиції, що різняться по кольору: walzblank (класичний), blaugrau (сіро-голубий), schiefergrau (темно-сірий). Інноваційне виробництво дозволило прискорити природні процеси формування патини, в результаті отримуємо готовий продукт, який не змушує чекати роки для необхідного візуального ефекту.

st-rheinzink2Монтаж фальцевої покрівлі вимагає спеціальних навиків та відповідного інструменту. Властивості титан-цинку, як металу вимагають особливого підходу зі знанням його характеристик. В першу чергу слід врахувати значний коефіцієнт температурного розширення, як повздовжнього, так і поперечного, що становить 2,2мм/м і 1,7мм/м відповідно. Для нівелювання цього природного процесу монтуються спеціальні рухомі клямри. Лінійні деформації по ширині компенсуються завдяки зазору в 3-5мм. Варто пам’ятати про поєднання титан-цинку з іншими металами, таким як мідь чи сталь, що в результаті може привести до корозії. Тому метал потрібно повністю ізолювати від таких поверхонь. Вагомою його перевагою є можливість пайки за допомогою олова, що дозволяє за необхідності забезпечити підвищену герметичність. Згодом всі місця пайки слід обробити содовим розчином. Для довготривалої експлуатації покрівлі слід також забезпечити достатню вентиляцію. В цьому випадку використовуються спеціальні мембрани з пружною структурованою підкладкою з монониток. Усі роботи по облаштуванню покрівлі з титан-цинку потрібно виконувати в плюсову температуру, так як метал втрачає характеристики пластичності й стає крихким.

Правильний монтаж з використанням відповідних аксесуарів й інструменту забезпечить довговічність даху з цього металу й збереже його естетику . Середній термін експлуатації такої покрівлі становить понад 100 років.