Надійні засоби кріплення керамічної черепиці

Керамічна черепиця один з найдавніших покрівельних матеріалів. На початкових етапах вона монтувалась шляхом накладання одна на одну. За рахунок своєї ваги черепиця трималась на даху, проте під час різких поривів вітру чи буревіїв така покрівля зазнавала пошкоджень. Згодом її форма змінилась, з’явились нові замкові з’єднання, що додали стійкості. Навіть такі заходи не були здатні забезпечити достатнього рівня надійності покрівлі та безпеки для перехожих.

З розвитком технологій, окрім керамічної черепиці, пріоритетом для основних виробників стали дахові аксесуари. Відповідно до тої чи іншої моделі було розроблену нову систему кріплень. Інженерами компаній було враховано тип замкових з’єднань та форма самої черепиці. Потрібно також пам’ятати , що дерево має здатність до висихання та зменшення в об’ємі, тому це спонукало до використання пружних засобів кріплень.

Для хвильової черепиці застосовується пружний елемент у вигляді оцинкованого дроту з двома гачками на кінцях. При пориві вітру черепицю може легко припідняти, проте вона повертається у зворотне положення. Для моделей плоского формату використовується забивна г- подібна клямра. В обох випадках фіксується кожна третя черепиця. В гірських районах чи вітрових зонах цю кількість слід збільшити. Складна конфігурація даху передбачає велику кількість різки черепиці. Універсальне кріплення в цьому випадку використати не вийде, тому застосовується клямра обрізної черепиці.

Відносно новою розробкою компанії Wienerberger є кріплення з нержавіючої сталі Sturmfix 2.0. Воно представляє собою шуруп з гумовою шайбою та пружинною кліпсою. Ще на стадії виробництва, в глиняній заготовці передбачено спеціальні ніші запроектовані саме під це кріплення. В результаті отримуємо стійкість до опору R>3250Н. Кріплення Sturmfix 2.0 дає можливість зафіксувати одночасно 5 черепиць. Використання надійних та сертифікованих засобів забезпечить багаторічне й безпроблемне функціонування всього даху.