Керамічна черепиця, як фасадний матеріал

keram-fasad-st2Розвиток нових тенденцій в архітектурі й дизайні спонукає виробників матеріалів та будівельні компанії постійно рухатись з ними в одному руслі. Особлива увага приділяється фасаду будинку, що повинен не тільки забезпечувати прекрасний зовнішній вигляд, але й виконувати функцію енергозбереження. Найкраще для цього підходять вентильовані трьохшарові конструкції стіни з облицювальним матеріалом, що зберігатиме свій первісний вигляд протягом найдовшого часу. Широкої популярності набули фасади з клінкерної цегли, а донедавна й з керамічної черепиці. Найкраще для облицювання стіни будинку підходять моделі плоского профілю.

В залежності від конфігурації фасаду здійснюється підбір необхідної черепиці. Завдяки широкій кольоровій гамі та різноманіттю структури покриття, можна з легкістю задовольнити смак самого вибагливого клієнта. Зовнішній шар черепиці настільки стійкий до впливу різноманітних факторів, що виробник надає на нього 30 років гарантії. В будь-якому випадку навіть при значних пошкодженнях, елементи фасаду можна з легкістю замінити, так як вони не складають однієї монолітної структури.

Керамічну черепицю плоского формату можна умовно поділити на два типи: без замкових з’єднань, із замковими з’єднаннями. Перший вид має невеликий розмір та зазвичай використовується на фасадах з великою кількістю криволінійних елементів. Розхід таких моделей складає від 34шт/м2 до 60шт/м2. Другий тип – це черепиці великого формату з розходом 10-11шт/м2, що монтуються прямим рядами, утворюючи при цьому рівно структуровану площину.

Монтаж вентильованого фасаду вимагає неабияких вмінь, так як зазвичай він містить в собі приховані елементи. В першу чергу це утеплювач, що укладається по направляючих й виконує роль енергозберігаючого матеріалу. Не можна допускати його замокання й слід також подбати про постійний притік повітря й виведення надмірної вологи. Для цього встановлюються вентиляційніkeram-fasad-st3 черепиці. У випадку, якщо використовується волокнистий утеплювач по всій його поверхні необхідно закріпити вітробар’єр, що запобігатиме його вивітрюванню.

Варто пам’ятати про технологію монтажу водостічної системи. Для плавного й герметичного переходу від карнизу даху до фасаду встановлюється прихована ринва, що зазвичай в місцях з’єднання паяється. В цьому випадку слід використовувати мідь або титан-цинк, що володіють відповідними фізичними властивостями. В якості водостічних труб використовується пластикові системи, так як вони приховані за облицювальним матеріалом, ультрафіолет не нестиме ніякого впливу.

Основним етапом являється монтаж фасадного матеріалу, що кріпиться на попередньо набиту обрешітку, з відповідним кроком. Нерівності поверхні повинні бути мінімальними, так як стають одразу помітними й втрачається будь-яка естетика. В якості засобів кріплення використовують шурупи з нержавіючої сталі або спеціальні клямри, при чому на вертикальних площинах слід кріпити кожну черепицю. Для довершеного вигляду фасаду на кутах й біля віконних отворів використовуються керамічні додатки або металеві планки, що закриють внутрішню багатошарову конструкцію.