Фальцева покрівля. Герметичність і надійність

9295181587_5c5c8269d7_o

З року в рік напрями в архітектурі й дизайні постійні змінюються. Відповідно до бачення проектантів на даху чи фасаді застосовуються різноманітні криволінійні форми або майже пласкі. Для того, щоб забезпечити їх герметичність потрібно використати особливий вид покрівлі. Окрім повної водонепроникності вона повинна мати й естетичний вигляд. Фальцева покрівля вважається однією з найбільш надійних й довговічних. До наших днів дійшло чимало кульових споруд, що накриті таким чином. Завдяки пластичності металу з легкістю можна виконувати елементи криволінійної форми. Прихована система кріплень виключає протікання та забезпечує стійкість покрівлі. Ребра, що виникають в результаті фальцювання задають напрям стоку дощової води.

Матеріалом для фальцевої покрівлі чи фасаду служить сталь підвищеної пластичності з полімерним покриттям. Для збільшення її довговічності, листи або рулони попередньо покривають цинком товщиною від 275гр/м2. Широке застосування також отримали кольорові метали, такі як: мідь, алюміній, титан-цинк. В залежності від бачення проектанта застосовують два типи фальцевої покрівлі: луска (шашка), картини. З’єднання елементів в першому випадку відбувається за допомогою поперечних лежачих замків. В другому типі поєднання картин здійснюється за допомогою повздовжнього стоячого замка. Для цього з’єднання зазвичай використовують прокатний станок, що забезпечує ідеальну геометрію шва.

В залежності від конфігурації даху чи фасаду використовують різноманітні варіанти конструкцій. В більшості випадків це вентильовані покрівлі, в яких застосовують мембрани відповідної щільності й паропроникності. Це забезпечує відведення конденсату, що виникає в результаті різкого перепаду температур. Обов’язковою умовою є монтаж суцільного дощатого настилу, що запобігає прогину покрівельного матеріалу під дією навантажень.

Метал володіє великим коефіцієнтом температурного розширення, тому необхідно використовувати спеціальні засоби кріплення. Завдяки рухомим клямрам вдається компенсувати деформації листа довжиною до 10м. На рівних площинах без криволінійних форм цей показник можна збільшити до 15м. При довжинах скату менше 3м їх використання не є обов’язковим. Для поперечних з’єднань картин використовують одинарний лежачий фальц. Рекомендований нахил фальцевої покрівлі становить 100, при показниках ≥70 потрібно герметизувати всі з’єднання й застосовувати подвійний фальц.

керамічною черепицею не вимагає підсиленої дерев’яної конструкції. Плюсом фальцевої покрівлі є можливість використання при низьких нахилах даху, завдяки герметичності. Довгий термін експлуатації та надійність робить її однією з найбільш популярних.