Які бувають типи підшиви звису даху?

 Після завершення всіх покрівельних та фасадних робі всі стикаються з вибором підшиви. Найчастіше зустрічається пластикова, дерев’яна та металева. Принцип монтажу перелічених підшив практично однаковий, адже основа під них монтується однакова, лише засоби кріплення до них різні. Підшиву як правило потрібно монтувати після фасадних робіт, тому що утеплювач (пінопласт чи мінеральна вата) має підійти до гідроізоляційної мембрани. щоб не було промерзання. В залежності від проекту будинку підшива може монтуватись по ухилу стропил, горизонтально від торцевої дошки до фасаду і ще один варіант який зустрічається в дерев’яній підшиві це монтаж дерев’яної вагонки між кроквами, щоб крокви були видимими. Розглянемо кожен варіант підшиви

. Один з варіантів підниви – це софіт ПВХ, який часто зустрічається і підходить під будь який тип покрівлі. Основними плюсами цього матеріалу є термін служби, адже матеріал не піддається корозії, не втрачає кольору та властивостей. Складності в монтажі не виникає, адже матеріал має багато допоміжних аксесуарів, які в процесі допоможуть втілити будь яку складність роботи. Також ПВХ підшива має перфоровані елементи для вентиляції повітря в просторі між дахом та софітом.

 Другий варіант який ми розглянемо це металева підшива, яка є в співвідношенні ціни та якості. Даний матеріал також прослужить вам довгий термін, адже він не буде знаходитись в агресивному середовищі де потраплятиме волога. Металеву підшиву потрібно замовляти за розмірами вильоту, тому що металева підшива має форму вагонки і підручними інструментами акуратно не відріжеться, і болгаркою різати не рекомендується через те, що болгарка палить покриття матеріалу і це призведе з часом до корозії яка зруйнує його. Але металевий софіт також можна виготовляти з кольорових металів який практично може бути вічним.

 

 

Третій поширений варіант це дерев’яна підшива, яка є також універсальною і вписується в будь який інтер’єр. Рекомендовано цей матеріал монтувати при повному його висиханні, а також його потрібно обробити лаком чи фарбою на водяній основі. Дерев’яну вагонку можна підібрати будь якої ширини, товщини  та структури яка вам подобається. Дерев’яна підшива також зустрічається для внутрішніх оздоблень в помешканнях.